Našou prioritou je odbornosť, diskrétnosť a ľudský prístup.
Klienti neustále oceňujú naše služby v oblasti administratívy, ekonomického poradenstva a sprostredkovateľskej činnosti, ktorá sa týka služieb, obchodu a financií.
Životné minimum na dospelú osobu sa od začiatku júla tohto roka zvýšilo o 1,8 %, teda o 3,51 EUR, čo predstavuje celkovú čiastku 198,09 EUR. Pri druhej spoločne posudzovanej osobe sa životné minimum (ďalej len ŽM) zvýšilo o 2,45 EUR na 138,19 EUR. Na nezaopatrené dieťa, resp. zaopatrené neplnoleté dieťa sa suma ŽM zvýšila o 1,6 EUR na 90,42 EUR.
Zvýšením ŽM sa zmenili aj viaceré hodnoty, a to:
Celková suma daňového bonusu za rok 2013 bude 254,64 EUR. Kto bude mať nárok na daňový bonus? Ten, ktorý zarobí aspoň šesť násobok minimálnej mzdy, to znamená, že jeho ročný príjem musí dosiahnuť minimálne čiastku 2 026,20 EUR.
Daňový bonus môže získať len jeden z rodičov, alebo oprávnená osoba, ktorá žije s dieťaťom v spoločnej domácnosti. Ak sa rodičia nedohodnú, prednosť má matka potom otec, alebo iná oprávnená osoba, ktorá žije
s dieťaťom v jednej domácnosti. Rodič, ktorý nežije s dieťaťom v spoločnej domácnosti, má nárok na daňový bonus len za tie mesiace, v ktorých s ním žil v spoločnej domácnosti. Prvý krát má rodič nárok na daňový bonus za mesiac, v ktorom sa dieťa narodilo, poprípade v ktorom bolo osvojené, alebo prevzaté do náhradnej starostlivosti.
Daňový bonus môže zamestnanec získať aj počas roka, a to v tom prípade, keď mesačne zarobí viac ako 168.85 EUR. Ak zamestnanec počas roka zarobí viac ako šesťnásobok minimálnej mzdy, ale nárok na vyplatenie daňového bonusu splní len za niektoré mesiace, po podaní ročného zúčtovania, alebo daňového priznania dostane daňový bonus aj za zvyšné mesiace.
Živnostník si môže uplatniť daňový bonus naraz za celý rok, ale len po podaní daňového priznania. Samozrejmosťou je splnenie dvoch podmienok:
Ako vnímate zvyšovanie životného minima Vy? Čo si myslíte o tých kozmetických zmenách? Vyjadrite svoj názor napísaním komentára.
Eva Vargová